Ziołowy krem z kalarepy

Zupy (póki co) nie są daniem, za którym moja córka szaleje. Jednak planuje to zmienić. Osobiście nie wyobrażam sobie życia bez zup. Nieważne czy są to zupy w standardowej formie czy kremy. Dlatego mocno pracuję nad tym, aby Maja je polubiła. Sprawy nie ułatwia fakt, że nie chce nic jeść z łyżeczki ale na szczęście mamy kubeczki Doidy Cup.
W kuchni niemowląt nie powinno się używać soli – dlatego staram się, aby większość dań zawierała zioła i nadawała im smak.
Czas przygotowania: 10 min + czas gotowania ok. 20 min
Składniki:
- Duża kalarepa – 1 sztuka
- Ziemniaki – 4-5 małych sztuk
- Cebula czerwona – 2 małe sztuki
- Lubczyk – 3 gałązki
- Natka pietruszki – 5 gałązek
- Pieprz czarny – szczypta
- Świeża bazylia – kilka listków
- Olej z pestek winogron – 1 łyżka
- Woda – 1 litr
Przygotowanie
Warzywa umyj, obierz i pokrój w dużą kostkę. Wrzuć do gotującej się wody. Gotuj przez 10 minut po czym dodaj zioła. Gotuj następne 10 minut – najlepiej pod przykryciem. Po ugotowaniu zostaw do ostygnięcia a następnie zblenduj na gładki krem i dodaj olej z pestek winogron.
Dodatkowe wskazówki
Zupa jest propozycją dla całej rodziny – wystarczy dosolić.
Jeśli nie macie po ręką oleju z pestek winogron można go zastąpić oliwą.